Ampli 2 zone CMX PA 2500 MX
Ampli 2 zone CMX PA 2500 MX
  • 1308
  • 22.000.000đ
2 Zone Mixer Amplifier with USB/SD/FM/Bluetooth PA-2500MX
2 Zone Mixer Amplifier with USB/SD/FM/Bluetooth PA-2120MX PA-2240MX PA-2350MX PA-2500MX
Feature:
Desktop or 19” rack mount 2 zone public address 2 zone mixer amplifier
2 Zone Mixer Amplifier built-in medial player with USB/SD/FM/ & Bluetooth
Rate power output at 2×500W
2 zone separated speaker output of 100V & 8-16Ω
Each input with zone 1 or zone 2 output selector on front panel
Each zone output with volume +, volume- and mono control on front panel
3 x Mic/line inputs, 1 x RCA line input, 1 x RCA EMC input and 1 x mute input
Mic/line inputs1-3 of Combo type with switchable +48V phantom power
With emergency remote mute input
Input priority level from high to low: Mute, EMC, Mic1 and remote paging mic to others inputs.
Each amplifier support 8 units 2 zone remote microphones PA-2500RM through CAT6 cable
Each amplifier support 2 units 2 zone remote control panels PA-2500SV through CAT6 cable
With short-circuit, clip, overload and high temp protection
Specification:
Model
PA-2500MX
Description
2 Zone Mixer Amplifier with USB/SD/FM/Bluetooth
Rated Power Output
2×500W
Speaker Outputs
Connector
Mic/line1-3: 2.5mV, balanced COMBO XLR input with +48V phantom power,
Line1 & EMC input: 250mV; RCA type,
Mute: Closed circuit= remote mute, open circuit=normal working,
Two RJ45 ports for remote microphone & remote control panel
Input
MIC1-3: 5-8mV, 600Ω; Line, 150-470mV, 10KΩ, unbalanced RCA
Line Out
0.775(0dBV)
Frequency Response
60Hz-15kHz(±3dB)
S/N Ratio
Line ≥ 85dB, Mic≥ 72dB
THD
Less than 0.5%
Protection
short-circuit, clip, overload and high temp protection
Power Consumption
1200W
Power Supply
230V AC; 50-60Hz
Dimension
484×405×88mm